Ak ste hľadali tieto kľúčové slová a vyhľadávač vás doviedol sem, aspoň vidíte, ako ľahko sa dá vyhľadávač „ojekabátiť”. Tu totiž žiadne lacné preklady zo slovenčiny do angličtiny nenájdete.

Ale nedalo mi to – osoba, ktorú „sledujem” na Twitteri, dnes položila otázku, či niekto nevie odporučiť práve tie lacné preklady.

A tak som si položila aj ja otázku. Prečo by niekto, kto je dobrý, mal robiť lacno a prečo niekto, kto si dáva niečo urobiť, hľadá iba nízku cenu? Znamená to, že na kvalite mu nezáleží?

Hľadali by ste lacného architekta, advokáta, lekára alebo remeselníka?
Ja som si vždy myslela, že nie sme takí bohatí, aby sme si mohli dovoliť lacné veci. Lacné veci a služby sa totiž v konečnom dôsledku môžu nepríjemne predražiť.

Keď si dávate robiť preklad do cudzieho jazyka, možno neviete dokonale posúdiť jeho kvalitu. Keby ste vedeli, tak by ste si (s cieľom ušetriť) možno urobili preklad radšej vlastnoručne.

A keďže kvalitu posúdiť neviete – odporučím najlacnejšie riešenie: automatický prekladač. Nestojí to nič, preklad je ihneď a na kvalite predsa nezáleží.

Ja do svojich produktov neprimiešavam ani cestnú soľ, ani metanol a ani žiadne iné náhradky poctivej práce. Preto tu lacné preklady zo slovenčiny do angličtiny a ani z angličtiny do slovenčiny neponúkam.