Viete, čo mi pije krv? Nevyžiadaná pošta. Keďže spravujem viaceré emailové schránky – súkromnú, pracovnú, schránku k blogu a schránku asociácie, denne sa mi v združenej schránke objaví aj 50 – 60 emailov, ponúkajúcich mi armádnu lopatu, zaručené schudnutie a, samozrejme, dokonalú erekciu.

Poštový klient mi to síce vždy označí ako „spam“, ale vymazať si to musím aj tak sama. Nemám nastavené automatické vymazávanie, lebo sa potom stáva, že email od nového klienta (a teda z neznámej adresy) skončí medzi odpadom.

Toto je spam
Spam je pôvodne to, čomu sa u nás zvyklo hovoriť lančmít (a tiež je to vlastne „luncheon meat“, čiže obedové mäso) a vzniklo spojením slov „spiced ham“ – korenená šunka.

K večnej celosvetovej sláve mu dopomohol Monty Python svojím skečom. V ňom čašníčka recituje menu a každé jedlo v menu obsahuje spam. Spam, spam, spam, kto by ho chcel.

Nemci by povedali, že spam je „überflüssig wie ein Kropf“, teda zbytočný ako struma a anglicky hovoriaci priatelia by im pritakali, že veru, je „useful as a hole in the head“, teda užitočný ako diera v hlave.

A aj tak sa ho nezbavíme.

(Som zvedavá, či ma budú vyhľadávače trestať za propagáciu spamu :-) )