Tento víkend som Krotiteľku zanedbala. Prepadla som totiž seriálu, ktorý by som si vďaka Netflixu mohla pozrieť takmer celý naraz. A veru som aj dlho pozerať vydržala, čím som sa dopustila „binge watching“ – čiže „nezriadeného sledovania“.

Binge watching je jav, ktorý nám do spoločnosti priniesli práve služby typu Netflix – teda také, kde môžete až do zblbnutia pozerať svoj obľúbený seriál.

Binge je pôvodne veľké holdovanie, môžete mať „drinking binge“ – byť teda na záťahu, alebo, „binge drink“ , čiže bezhlavo sa opíjať. Takto nezriadene sa dá aj nakupovať na „shopping binge“, prípadne sa prejedať cez „binge eating“.

Čokoľvek robíte a zabudnete pri tom na zdravú mieru, vyústi do „binge“. Tak aj moje sledovanie seriálu Suits, pričom mojou jedinou výhovorkou je, že ide o seriál, kde sa vyskytuje množstvo americkej právnej terminológie, takže sa pri tom „vzdelávam“.

(No dobre, druhá výhovorka je, že v tom seriáli pobehujú viacerí herci, ktorí sú vyslovene „eye candy“ – sladkosť pre oči, alebo teda po našom „pastva pre oči“. Najviac sa mi pozdáva šéfka, ktorá minimálne o pol hlavy prevyšuje všetkých svojich podriadených testosterónových právnikov a nič ju nerozhádže – na všetko reaguje úsmevom sfingy. Neopomenuteľný je aj fakt, že je vždy nádherne oblečená. :-))

Ešte lepší výraz než anglický binge watching vymysleli Nemci, u nich sa dá „prečumieť až do kómy“ a táto športová disciplína sa nazýva „Komaglotzen“.