Všetko zlé je na niečo dobré. Zlé, alebo teda nie najvydarenejšie, bolo vyjadrenie nositeľa Nobelovej ceny Tima Hunta o ženách vo vedeckých laboratóriách. (Podľa pána Hunta by mali mať oddelené laboratóriá.) Na druhej strane, aspoň mali novinári v preduhorkovej sezóne o čom písať. A Tim Hunt sa im posťažoval, že bol po svojom výroku „hung out to dry“ – teda, že ho vyvesili, aby uschol.

U nás môže človek uschnúť od smiechu, v angličtine uschne buď taký, ktorého nechali „v štychu“, ale aj taký, ktorý si môže „vyžrať“, čo si „navaril“.

Kým sa milý Tim Hunt usuší, môže byť rád, že sa naňho neuplatňuje nemecký idióm, podľa ktorého sa človek musí v tom zlom vykúpať – „etwas ausbaden“. Ak je pravda, že toto prirovnanie pochádza zo stredoveku, kedy sa vodou na kúpanie šetrilo a najchudobnejší sa kúpali ako poslední vo vode, kde sa už umyla polka mesta, tak to tiež nie je veľmi závideniahodné.

Tento týždeň sa snáď budeme menej kúpať vo vlastnom pote a nebudeme sa ani sušiť v núdzi.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.