Opäť slovo, ktoré budete napríklad Nemcovi dosť ťažko vysvetľovať, keďže nepoznajú ani len vysokoškolské krúžky. (Alebo teda aspoň za mojich študentských čias nepoznali. A vlastne, čo ja viem, či to ešte existuje na slovenských vysokých školách?)

V Nemecku to bolo jednoducho tak, že na začiatku ročníka si študenti zakúpili knižku s názvom „Zoznam prednášok, seminárov a cvičení“ celej školy a vybrali si, čo potrebujú a čo ich zaujíma.  V Anglicku som sa tiež s krúžkom nestretla, ale to, že krúžky neexistovali a krúžkovica ako odvodené slovo už vôbec nie, samozrejme neznamená, že by študenti v zahraničí neoslavovali. Len na to asi nemajú také írečité slovo. Väčšinou som sa stretla iba s pojmom „Party“, či už v Nemecku alebo v Anglicku.  Alebo o nejakom viete? Ak áno, sem s ním.

Komentáre

  • Mária Mlynarčíková ()

   Myslim, ze nie, ja som byvala na intraku, kde boli klasicke bytove jednotky a ziadne chodby plne izieb. Okrem toho, vela studentov skor byva na private.

   • Veronika ()

    Asi to bude o tom, ze Slovaci su zas ohladom pitia velmi vynaliezavi 🙂 Kruzkovice, chodbovice, katedrovice. A napriklad cudzinci sa tu ako prve slova okrem nadavok casto naucia, co je to kapurkova, ach jaj.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.